Co nás definuje...

Již více než 30 let jsme spolehlivým dodavatelem materiálů pro výrobů kompozitů na českém trhu. Pečlivě si vybíráme partnery jejichž materiály distribuujeme tak, aby naši zákazníci byli maximálně spokojeni nejen s kvalitou materiálů, ale i rychlostí dodávek, bezproblémovou logistikou, technickým servisem a v neposlední řadě přívětivou cenou. Prodejem naše práce nekončí. Snažíme se zajistit odpovídající technickou podporu a v co nejkratší době řešit případné požadavky našich zákazníků. Máme sklady jak v Čechách, tak na Moravě a díky tomu dokážeme obsloužit zákazníky po celé České republice. Jako rodinná firma si zakládáme na dobré pověsti a proto děláme maximum, abychom si tuto pověst, budovanou dlouhá léta, obhájili jak u stávajících, tak u nových zákazníků.

Historie firmy

Firma POLYGLASS byla založena 15.3. 1990 pod původním názvem SPORTCENTRUM se zaměřením na poskytování sportovních a cestovních služeb. Později se přidala výroba sportovních a turistických lodí. Koncem roku 1992 začala firma podnikat v nové oblasti, a to v distribuci materiálů pro výrobu kompozitů . Velmi důležité bylo získání distributorské smlouvy firmy VERTEX a.s. Litomyšl pro prodej jejich výrobků v Čechách. V roce 1997 byla uzavřena další významná distributorská smlouva s finskou firmou NESTE POLYESTER, která umožnila vstoupit na trh s nenasycenými polyesterovými pryskyřicemi, gelcoaty a barevnými pastami. V roce 1998 byla podepsána další distributorská smlouva o zastupování americké společnosti GLAS–CRAFT na území České a Slovenské republiky s nabídkou stříkacích a aplikačních strojů používaných při výrobě kompozitů.

1. června 1998 byla firma přejmenována na Dr. Jiří Holý – POLYGLASS a ve stejném roce začala i vlastní výroba sdružené skelné příze pro elektrotechnický průmysl. Kromě již zmíněných průmyslových a obchodních aktivit provozovala firma POLYGLASS rovněž autobusovou dopravu. Po roce 2000 byla ukončena činnost sportovních a cestovních služeb. Naopak neustále narůstal prodej skelných a chemických materiálů v řádu tisíců tun prodaného materiálu. Firma NESTE prodala divizi zabývající se výrobou polyesterových pryskyřic a gelcoatů americké společnosti ASHLAND COMPOSIT POLYMER DIVISION, se kterou POLYGLASS rozvíjel další spolupráci. VERTEX Litomyšl byl prodán francouzské firmě SAINT–GOBAIN a i s novým majitelem bylo pokračováno v distribuci jejich materiálů. S rozšiřující se poptávkou zákazníků po nových materiálech začala firma spolupracovat s dalšími výrobci / JOHNS MANVILLE, JUSHI, CAMELYAF, DIPEX , ARKEMA. V roce 2003 zakoupila firma horský pension Horalka ve Špindlerově Mlýně. Pro lepší obslužnost moravského regionu byla v roce 2011 vytvořena společně se slovenskou firmou DIPEX s.r.o. společnost POLYDEX CS s.r.o. se sídlem a skladem v Kroměříži. Na sklonku roku 2019 odkoupila britská firma INEOS část firmy ASHLAND, která se zabývala výrobou polyesterů a gelcoatů. POLYGLASS se stal distributorem firmy INEOS . Zároveň byla ukončena výroba sdružených skelných přízí. V roce 2022 byl zakoupen pozemek v Otrokovicích, kde bude vybudován další distribuční sklad pro oblast Moravy.

Historické milníky

 • 1990 / založení společnosti pod názvem SPORTCENTRUM
 • 1992 / počátek podnikání v oblasti distribuce materiálů pro výrobu kompozitů
 • 1992 / uzavření distributorské smlouvy se společností VERTEX Litomyšl
 • 1997 / uzavření distributorské smlouvy s finskou společností NESTE POLYESTER
 • 1998 / uzavření distributorské smlouvy s americkou společností GLAS - CRAFT
 • 1998 / přejmenování firmy na Dr. Jiří Holý - POLYGLASS a počátek výroby sdružené skelné příze
 • 2000 / ukončení činnosti cestovních a sportovních aktivit, nárůst prodejů skelných a chemických výrobků
 • 2003 / nákup horského penzionu Horalka ve Špindlerově Mlýně
 • 2011 / založena společnost POLYDEX CS se sídlem v Kroměříži
 • 2019 / stáváme se distributorem britské společnosti INEOS
 • 2022 / zakoupení pozemku v Otrokovicích a výstavba nového skladu na Moravě